На кой свят сме ние? Астробиологията предлага отговори

8 юни | 18:30 ч.
Театър „Алма Алтер“
Можем ли да търсим форми на живот отвъд Земята и дори извън нашата Слънчева система? Как да го правим и как да сме сигурни, че сме го открили? Астробиологията търси отговорите на тези въпроси.

На 8 юни от 18:30 ч. Културният център на Софийския университет и Магистърска програма „Астробиология“ ви канят в театър „Алма Алтер“, за да се отправим на едно пътуване през времето и пространството в търсене на живот.
 

Ще чуете две публични лекции:

  • „За новите светове в Космоса“ на доц. д-р Владимир Божилов
  • „Биосигнатури – как търсим живот отвъд Земята“ на гл. ас. д-р Петър Ефтимов
Ще обсъдим някои от най-значимите и вълнуващи въпроси в съвременната биология и ще се върнем обратно на Земята, за да получим част от отговорите!
 
Доц. Владимир Божилов и гл. ас. Петър Ефтимов са ръководители на магистърската програма „Астробиология“ – интердисциплинарен проект на природните факултети на Софийския университет – Биологическия, Физическия, Факултета по химия и фармация, Геолого-географския и Философския факултет.